آموزش تزیینات و کاردستی شب یلداآموزش شماره دوزی

آموزش شماره دوزی با طرح هندوانه

با هر چه نزدیک‎تر شدن به شب طولانی، سرد و زیبای یلدا، آموزش کاردستی شب یلدا را با این آموزش شماره دوزی هندوانه ادامه می دهیم. تم یلدا تمی شاد همراه با رنگهای پر از انرژی که علاوه بر تناسب داشتن با میهمانی شب یلدا، تمی محبوب برای کودکان هم هست. می‎توانیم با استفاده از کاردستی های شب یلدا و هر چه زیباتر کردن این شب، شبی به یادماندنی‎تر و خاطره‎انگیزتر را برای کودکان و عزیزانمان رقم بزنیم.
در این آموزش قرار است با هم یک شماره دوزی با طرح هندوانه را برای در ظرف مربا آماده کنیم. شما در صورت دلخواه می‎توانید این طرح را در اندازه‎های بزرگتر و زیباتر بدوزید و برای مقاصد متنوعی به کار برید. حتی می‌توانید با استفاده از این طرح یک تابلوی زیبای شماره دوزی شده از هندوانه برای دیوار اتاق خانه‎تان بسازید.

برای مشاهده سایر آموزش های کاردستی و گیفت شب یلدا به آموزش کاردستی شب یلدا مراجعه کنید .

کاردستی شب یلدا

در زیر لوازم مورد نیاز شما برای شروع پروژه شماره دوزی با طرح هندوانه برای تم یلدایی شما آمده است.

کاردستی شب یلدا

لوازم مورد نیاز برای ساخت کاردستی شب یلدا ، شماره دوزی با طرح هندوانه:

نخ‎ دمسه شماره های  310، 335، 905، 907

پارچه شماره دوزی سفید Aida در اندازه – 16 کانت

• حلقه گلدوزی ( کارگاه )

قیچی

سوزن

• سوزن گیر (اختیاری)

طرح هندوانه

کاردستی شب یلدا

 

 

الگوی شماره دوزی هندوانه

 

 

مراحل دوخت و آماده سازی کاردستی شب یلدا، شماره دوزی با طرح هندوانه:
مرحله اول:
در مرحله اول از کار و پس از تهیه لوازم مورد نیاز برای این کار، ابتدا به سراغ انتخاب قسمت مورد نظر از الگوی شکل هندوانه‌ می‌رویم.

 

کاردستی شب یلدا

مرحله دوم:
کار دوخت را مطابق با الگو آغاز کنید. برای مدل دوخت می توانید همانند من از دوخت ضربدر دوقلوی ساده شماره دوزی استفاده کردم و دانه ها را با گره های فرانسوی به پایان رساندم.

 

 

 

کار دوخت این شماره دوزی زیبا با طرح هندوانه در عرض چند دقیقه آماده می‌شود و بیشتر از ده یا پانزده دقیقه زمان نمی‌برد.
و به همین سادگی میتوانید یک شماره دوزی زیبا با تم هندوانه و شب یلدا را برای میهمانی شب یلدای امسالتان آماده کنید. درون این ظرف را نیز می‎توانید با پاستیل، باسلوق یا راحت الحلقوم پر کنید و بر روی میز پذیرایی از میهمانان شب یلدا بگذارید.

 

 

حتی در صورت تمایل می‎توانید مجموعه‎ای شش تایی و یک ست کامل از این مدل ظروف مربایی شماره دوزی شده را در سایزهای بزرگتر آماده کنید و برای شکلات، تخمه، پسته، بادام، فندق و … استفاده کنید. درب آنها را برای جلوگیری از نم کشیدن ببندید و در زمان مورد نیاز باز کرده و استفاده کنید.

امیدوارم آموزش این  کاردستی شب یلدا و دوخت شماره دوزی با طرح هندوانه برای میهمانی امسال شب یلدای شما به کارتان بیاید و بتوانید از آن برای زیباتر کردن تم یلدای میهمانی‎تان استفاده کنید.

برای شرکت در کلاس مجازی رایگان و جذاب گلدوزیی طرح هندوانه به لینک آموزش گلدوزی با دست طرح هندوانه مراجعه کنید.

چنانچه علاقه مندید طرح های جدید را در هنر شماره دوزی تجربه کنید می توانید به صفحه های آموزش شماره دوزی  آموزش شماره دوزی جعبه مراجعه کنید و از آموزش هایمجازی سایت هنری استفاده نمایید همچنین ابزار و مواد ساخت هر یک از موارد گفته شده را می توانید در قالب بسته یا پک از سایت تهیه نمایید.

 

سایت منبع: storypiece.net

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا