آموزش رایگان ساخت ظروف هفت سین

8 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 4 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  0 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

سلام من مهسا ارشدی هستم لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه ارشاد دماوند ، با اینکه هنر رشته تحصیلیم نبوده اما همیشه بهش علاقه داشتم و دنبال یادگیری و درست کردن دست ساخت های جدید بودم و دوست داشتم به دیگران آموزش بدم .

paperتوضیحات دوره

تذکر: نحوه ی آموزش در این دوره به صورت عکس مرحله به مرحله و توضیحات کتبی است.

به کلاس آموزش تزیین سفره هفت سین خوش اومدین smiley

میخواهیم با هم چند مدل از چیدمان سفره هفت سین رو یاد بگیریم تا امسال سفره ی عید متفاوت تری داشته باشیم .

در آیین های باستانی ایران برای هر جشن «خوانی یا سفره ای » گسترده می شد که دارای انواع خوراکی ها بود. سفره نوروزی «هفت سین» نام داشت و می بایست از بقیه سفره ها رنگین تر باشد. سفره هفت سین مــعــمـولاً چـند ســاعــت مانــده به زمان تـــحویل ســـــال نو آمـــاده بود و بر صفحه ای بلندتر از سطح زمین چیده می شد. سفره هفت سین نوروزی برپایه عدد مقدس هفت بنا شده بود.

همه ی ما روزهای پایانی اسفند رو با شوق زیاد به دنبال ظرف هفت سین هستیم که سفره ی هفت سینمون رو به زیباترین شکل بچینیم . ما هم مثل شما برای آغاز سال جدید خوشحالیم و دوست داریم این خوشحالی رو با شما شریک بشیم . در این آموزش چندین طرح از ظروف هفت سین رو آماده کردیم که با یاد گرفتن آن ها میتونید هم از ساختنشون لذت ببرید هم امسال از ظروف هفت سین دست ساز خودتون برای تزیین سفره ی عید استفاده کنید .

اجزاء سفره ی هفت سین:
سنجد : نماد عشق و دلباختگی است و از مقدمات اصلی تولد و زایندگی. عده ای عقیده دارند که بوی برگ و شکوفه درخت سنجد محرک عشق است.
سبزه : نماد شادابی و سرسبزی و نشانگر زندگی بشر و پیوند او با طبیعت است.
سمنو : نماد زایش و باروری گیاهان است و از جوانه های تازه رسیده گندم تهیه می شود.
سکه : که نمادی از خیر و برکت و درآمد است.
سیب : هم نماد  مهر و مهرورزی.
سماق و سیر : نماد چاشنی و محرک شادی در زندگی به شمار می روند. اما غیر از این گیاهان و میوه های سفره نشین، خوان نوروزی اجزای دیگری هم داشته است. دراین میان « تخم مرغ» نماد زایش و آفرینش است و نشانه ای از نطفه و نژاد. «آینه» نماد روشنایی است و حتماً باید در بالای سفره جای بگیرد. «آب و ماهی» نشانه برکت در زندگی هستند.

« ماهی» : به عنوان نشانه اسفند ماه بر سفره گذاشته می شود.

« قرآن» : کتاب مقدس هم یکی از پایه های اصلی سفره هفت سین است و براساس آن هرخانواده ای به تناسب مذهب خود، کتاب مقدسی را که قبول دارد بر سفره می گذارد.
چنانچه مسلمانان قرآن، زرتشتیان اوستا و کلیمیان تورات را بر بالای سفره هایشان جای می دهند.

در زیر انواع مختلفی از ظروف هفت سین در قالب جلسات آموزشی آورده شده اند که میتونید با مراجعه به هر جلسه  آموزش ظرف هفت سین دلخواهتون رو ببینید . 

هر جلسه از آموزش ظروف هفت سین بر اساس هنرهای متفاوت و زیبایی مثل ویترای ، دکوراتیو ، روبان دوزی  و ... آماده شده اند که میتونید هنر مورد علاقه ی خودتون رو انتخاب کنید و از ساختن ظروف هفت سین امسالتون لذت ببرید . cheeky

laptopدرس ها

جلسه اول : هفت سین صدف و کبوتر

تو این جلسه میخواهیم با هم یاد بگیریم که در هنر نقاشی دکوراتیو ( پتینه )چه جوری ظروف سرامیکی ، پلی استری و سفالی رو با رنگ اکریلیک رنگ بزنیم و از این آموزش دکوراتیو برای تزیین سفره ی هفت سین عیدمون استفاده کنیم .

جلسه دوم : هفت سین برگ

تو این جلسه میخواهیم با هم یه تکنیک دیگه از هنر نقاشی دکوراتیو (پتینه ) رو یاد بگیریم که به تاچ معروفه و خیلی کاربرد داره و با این آموزش میتونیم سفره ی هفت سین عیدمون رو زیباتر کنیم . تزئین سفره هفت سین یکی از لذت بخش ترین کار ها در شلوغی های عید هست

خرید دوره

جلسه سوم : هفت سین ترمه پتینه

تو این جلسه میخواهیم تکنیک کهنه کاری در نقاشی دکوراتیو (پتینه) رو یاد بگیریم و با استفاده از آموزش های ساخت ظروف سفره ی هفت سین ، ایده های جدید برای تزیین سفره ی عیدمون بگیریم

خرید دوره

جلسه چهارم : هفت سین گل

این جلسه میخواهیم با هم روش استفاده از ترانسفر در هنر نقاشی دکوراتیو ( پتینه) رو یاد بگیریم پس همراهم باشین تا قدم به قدم جلو بریم و با تکنیک دکوپاژ با ترانسفر آشنا بشید . و امسال سفره ی هفت سین متفاوتی رو بچینید .

خرید دوره

جلسه پنجم : آموزش هفت سین ماهی و دریانقاشی روی شیشه

تو این جلسه میخواهیم با هم یه سری به هنر نقاشی روی شیشه بزنیم و علائوه بر تکنیک های ویترای تکنیک استفاده از گرانیت پول رو هم یاد بگیریم که بتونیم به کمک این آموزش هفت سین زیباتری رو در عید 96 تجربه کنیم.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش هفت سین شیشه ای قلب ویترای

در این جلسه آموزش استفاده از تکنیک سندی کالر و نقاشی ویترای ساخت هفت سین رو باهم یاد میگیریم . استفاده از این تکنیک باعث میشه ظروف هفت سین شما تلفیقی باشید که این باعث جذابیت بیشتر آنها میشود . استفاده از سندی کالر کاملا مشابه گرانیت پول هست.

خرید دوره

جلسه هفتم : آموزش هفت سین گل رز روبان دوزی

این جلسه خیلی هیجان انگیز و متفاوته چون میخواهیم به کمک آموزش های روبان دوزی مدل متفاوتی از سفره ی هفت سین رو بسازیم . با همراهی هم میتونیم سفره ی عید امسال رو زیباتر تزیین کنیم .ایده های متفاوتی برای چیدن سفره عیدمون بگیریم

خرید دوره

جلسه هشتم : آموزش تخم مرغ هفت سین

بالاخره جلسه آخر رسید و نوبت درست کردن تخم مرغ های هفت سین رسید با هم چند مدل روش تزیین تخم مرغ برای سفره ی عید رو یاد بگیریم که امسال عیدمون متفاوت تر زیباتر باشه .

خرید دوره