آموزش ملیله کاغذی (کوئیلینگ)

10 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  450,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

الهه اسفندیاری هستم مدرس رشته های هنری، از کودکی علاقه بسیاری به هنر داشتم و همیشه هنر را دنبال می کردم و آموزش های مختلف هنری از جمله فرش، قالی، طراحی لباس، هنرهای کاغذی و ... را گذراندم و پس از دیدن چند آثار از هنر کوئیلینگ به این هنر علاقه مند شدم و بعد از گذراندن دوره های مختلف، شروع به تدریس این هنر زیبا کردم. خیلی خوشحالم که قرار این هنر زیبا را با شما به اشتراک بذارم.

paperتوضیحات دوره

سلام به دوره هنر کوئیلینگ یا ملیله کاغذی خوش آمدید.

در این دوره شما با انواع ساخت ملیله های کاغذی و ساخت طرح های دوبعدی و سه بعدی و عروسک سازی آشنا می شوید. هنر کوئیلینگ که در نام های دیگری به اسم ملیله کاغذی و ... شناخته می شود، جزو هنر هایی بوده که از قدیم به آن می پرداختند و با ورق های مس، طلا و نقره کار می شده. و جزو هنرهای پر زحمتی بوده و مراحل زیادی داشته تا مورد استفاده قرار گیرد. و راهبان فرانسه و ایتالیا با استفاده از هنر کوئیلینگ برای جلد کتاب و اقلام مذهبی از آن استفاده می کردند.بعد از گذشت زمان به خاطر بالا رفتن قیمت فلز، از جنس کاغذی آن استفاده کردند که توسط راهبه های ایتالیا وارد بازار شد.

هنر کوئیلینگ برگرفته از پر غاز است به خاطر اینکه اولین بار به عنوان ابزار کوئیلینگ از آن استفاده کردند.

 به نوارهای کاغذی که توسط انگشتان و با ابزار مخصوصی به نام قلم پیچ، رول می شوند و سپس با چسب، در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و اشکالی مانند گل، برگ و ... را ایجاد می‌کنند، کوئیلینگ می گویند .

امروزه هنر کوئیلینگ یا ملیله کاغذی هنری است که مورد توجه تمامی افراد قرار گرفته و می توانید با این هنر زیبا آثاری مانند زیورآلات، کارت پستال و ... خلق کنید و از آن لذت ببرید.

اما چون این هنر، شباهت زیادی به ملیله کاری – که هنری ایرانی است – دارد، به نظر می‌رسد ملیله کاغذی می‌تواند کلمه بهتری برای آن باشد.

 خوشحالیم که می توانیم این هنر کاربردی را با شما به اشتراک بذاریم، و امیدوارم بعد از یادگیری این هنر کلی آثار زیبا خلق کنید.

laptopدرس ها

معرفی هنر کوئیلینگ (ملیله کاغذی)

به دوره هنر کوئيلینگ یا ملیله کاغذی خوش آمدید ، امیدوارم تا پایان کلاس با من باشید و به خوبی از کلاس استفاده کنید. در این دوره شما با ساخت انواع کوئيلینگ های دو بعدی تا سه بعدی و عروسک سازی آشنا می شوید و می توانید با یادگیری این هنر زیبا، کارت پستال های جذاب درست کنید. و همچنین می توانید طرح چهره افراد مختلف را با هنر کوئیلینگ اجرا کنید، پس تا آخر دوره همراه ما باشید تا با این هنر جذاب آشنا شوید.

جلسه اول: معرفی ابزار و متریال هنر کوئیلینگ

در اولین جلسه از هنر کوئیلینگ شما با ابزار و متریال کار آشنا می شوید و در این جلسه یاد می گیرید حتی به جای خرید ابزار های مختلف از بازار با وسائلی که در اطرافتان وجود دارد ملیله بسازید و کلی کارهای خلاقانه انجام دهید. پس این جلسه از آموزش را از دست ندهید که بتوانید بهترین ها را تهیه کنید تا در زمان اجرا به مشکل برنخورید.

خرید دوره

جلسه دوم:‌ آموزش برش نوار کوئیلینگ

در این جلسه برش نوار کاغذی برای هنر کوئیلینگ را یاد می گیرید، که در جلسات قبل گفتیم که نوارهای بازاری از ضخامت مناسبی برخوردار نیستند و شما می توانید خودتان در منزل نوارها را با ضخامت دلخواه و مناسب طرحتان برش دهید و استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه سوم: آموزش ملیله سنتی

در این جلسه شما با ساخت ملیله سنتی آشنا می شوید. ملیله ها به دو دسته سنتی و مدرن تقسیم می شود که ملیله سنتی از قدیم وجود داشته و مورد استفاده قرار می گرفته و ریشه تاریخی دارد که مدل های سنتی آن به صورت ملیله ای با ارتفاع کم می باشد که در این جلسه ما انواع ملیله های سنتی را به شما آموزش می دهیم که می توانید از تمامی آنها در هنر کوئیلینگ استفاده کنید.

خرید دوره

جلسه چهارم: آموزش ملیله مدرن

در جلسه قبل به شما یاد دادیم که کوئیلینگ ها به دو دسته مدرن و سنتی تقسیم می شود و دسته سنتی را به شما آموزش دادیم، و بعد از یادگیری انواع ملیله های سنتی شما به راحتی می توانید ملیله های مدرن بسازید، به خاطر اینکه هیچ محدودیتی در ساخت ملیله های مدرن نیست و برگرفته از ملیله سنتی است . و شما با یادگیری ملیله های مدرن می توانید کلی هنرهای دستی و خلاقانه بسازید.

خرید دوره

جلسه پنجم:‌ آموزش انتقال طرح

در جلسات قبل شما با ساخت ملیله های سنتی و مدرن آشنا شدید و یاد گرفتید چطور با ابزار های مختلف کار کنید، و در این جلسه شما با انتقال طرح بر روی مقوا آشنا می شوید تا بعد از آن شروع به انجام این هنر زیبا کنید.

خرید دوره

جلسه ششم: آموزش کوئیلینگ طرح گل

در این جلسه بعد از انتقال طرح بر روی مقوا شروع به ساخت ملیله های سنتی یا مدرن بر اساس طرحمان می کنیم و ما برای شروع آموزش یک دسته گل را در نظر گرفتیم که به صورت برجسته است و یک حالت محدبی دارد که با انواع ملیله های کاغذی آن را می سازیم و روی مقوا می چسبانیم، پس این جلسه را با دقت ببینید تا بتوانید یک کار تمیز اجرا کنید.

خرید دوره

جلسه هفتم: آموزش کوئیلینگ طرح گربه

در جلسه قبل شما انتقال طرح و درست کردن انواع ملیله های کاغذی براساس طرحتان را یاد گرفتید و در این جلسه، طرح سخت تری را انتخاب کردیم تا با ساخت و اجرا انواع ملیله آشنا شوید و بعد از انجام دادن این طرح، می توانید تمامی طرح ها را اجرا کنید، پس با دقت این آموزش را ببینید.

خرید دوره

جلسه هشتم: آموزش کوئیلینگ طرح چهره

در این جلسه شما کوئیلینگ چهره را یاد می گیرید که هم می توانید از چهره های خطی که در فضای مجازی هست، استفاده کنید و هم می توانید چهره اطرافیانتون رو با برنامه ای که استاد کوئیلینگ معرفی می کند به صورت خطی در بیارید و بعد از انتقال طرح، روی آن کار کوئیلینگ انجام دهید.

خرید دوره

جلسه نهم: آموزش عروسک سازی

در این جلسه شروع می کنیم به یادگیری عروسک سازی حجم، که بسیار کار جذاب و زیبایی است و شما با یاد گرفتن یک نوع عروسک می توانید، تمامی مدل ها را به راحتی بسازید و ساخت انواع مدل های سه بعدی را شروع کنید. فقط توجه داشته باشید که این هنر را بادقت و حوصله انجام دهید تا در انتها یک کار زیبا داشته باشید.

خرید دوره