آموزش ساخت عروسک فرشته با الیاف کچه

6 درس

با عضویت در کلاس :

  • 1 - برای آشنایی با روند و کیفیت اموزشی ، جلسه اول به رایگان در اختیار شما قرارداده شده است.
  • 2 - هرگونه اشکال خود در زمینه ی آموزش یا محتوای کلاس ها را از طریق چت داخل سایت سوال کنید.
  • 3 - هر کلاس آموزشی دارای بسته مواد و ابزار می باشد که درصورت خرید بسته مواد و ابزارمربوط به هر کلاس ، آن کلاس برای شما با ۳۰٪ تخفیف در دسترس خواهد بود.
  • 3 - آموزش ها ی هر جلسه همراه با متن ، عکس های مرحله به مرحله و یا فیلم آموزشی می باشد.
 هزینه دوره :  190,000 تومان medal
کد تخفیف دارم
userPlaceHolder

معرفی استاد

الهام توماری هستم. به واسطه‌ی اینکه مادرم دست‌های زیبایی داره و هنرمنده و به این دلیل که هنر بی‌استفاده نمونه، آموزش دادن رو تجربه می‌کنم. رشته‌ی تحصیلی من در دانشگاه الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ بوده و فکر میکنم همینا بهانه ی خوبی باشه که یک نفر بتونه واردِ دنیای بی‌نقصِ هنر بشه.

paperتوضیحات دوره

اگر شما هم از جمله دنبال کنندگان سایت هنری بوده باشید، حتما با آموزش هایی که در زمینه ساخت عروسک کچه دوزی برای شما گردآوری شده اند آشنایید، شاید هم از پیش تر با این هنر جالب سروکار داشته اید و تجربه کار با الیاف کچه ای چیز تازه ای براتون به حساب نمیاد، و حتی ممکنه اولین باری باشه که به این اسم و هنر برخوردید. اگه اینطوره پس لازمه بهتون بگیم که کچه دوزی هنری نزدیک به هنر نمد دوزی است با این تفاوت که در نمد دوزی با دوخت تکه های پارچه ای که از الیاف فشرده به دست اماده اند سرکار داریم اما در کچه دوزی خبری از دوخت و دوز نیست و مواد وابزار کار هم الیاف های طبیعی و مصنوعی هستند که به اونها الیاف نمدی و یا الیاف کچه گفته میشود و سوزن های مخصوصی که برای فشرده سازی این الیاف استفاده میشوند و ساختاری منحصر به فرد دارند، به این صورت که در قسمت انتهای این سوزن ها شیارهایی و یا دندانه هایی وجود داره که با فرو بردن این سوزن در یک دسته الیاف کچه باعث فشرده شدن و شکل دهی به الیاف میشوند. برای شکل دهی به الیاف نمدی البته راه دیگه ای هم وجود دارد که اون استفاده از محلول آب و صابون هست. در این روش دوم با تکنیک هایی که در نمد مالی سنتی مورد استفاده قرار میگرفت به الیاف شکل میدهیم و لازم به ذکره که این روش یعنی استفاده از محلول آب و سوزن بیشتر مناسب وقتی است که میخواهیم سطحی کاملا صاف داشته باشیم، بعنی برای کارهایی که کمی حجمی تر هستند یا میخواهیم حس نرمی الیاف حس بشود بهتر است از روش اول و سوزن زدن استفاده کنیم. سوزن هایی که در کچه دوزی استفاده میشوند یا به صورت تکی هستند و یا به جای سوزن معمولی از سوزن های چندتایی یا همون پانچ استفاده میشود که سرعت کار رو در کارهای حجمی خیلی بالا تر میبرد.

خب اگر تا به این جای کار و با این توضیحات به حد کافی با هنر کچه دوزی و مواد و ابزار آن شده اید، وقت آن رسیده که به بحث اصلی و کلاسی برسیم که این بار برای شما آماده کرده ایم. همون طور که اشاره ای ظریفی به کاربردهای مختلف کچه دوزی در آموزش های قبلی و مقدمه این توضیحات کردیم. از این هنر در ساخت عروسک های حجمی، تزئین کیف و لباس به صورت برجسته و تخت و ساخت عروسک هایی که کمی با کارهای حجمی متفاوت هستند و به عروسک های فرشته یا پری افسانه ای معروف اند، استفاده میشود. بعد از اینکه کلاسی در زمینه آموزش ساخت عروسک های حجمی براتون تهیه کردیم، این بار میخواهیم به آموزش ساخت عروسک های فرشته بپردازیم و نکاتی تازه رو در زمینه ساخت عروسک به شما یادآور شویم. در این کلاس نحوه ترکیب الیاف و ایجاد طیف رنگی، ایجاد سایه روشن، شکل دهی به سر و بدن عروسک، ساخت لباس و در نهایت تزئین اون رو به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.laugh

laptopدرس ها

جلسه اول : آشنایی با وسایل مورد نیاز وخلاصه جلسات

در این جلسه موادی و ابزاری که در این کلاس برای به اتمام رسوندن یک پروژه ساخت عروسک فرشته کچه ای مورد استفاده قرار میگیرد رو به شما معرفی میکنیم و در انتها فیلمی کوتاه از بخش های مختلف کلاس تا پایان جلسه آخر رو برای آشنایی بهتر با روند آموزشی مشاهده خواهید کرد.

جلسه دوم : ساخت سر عروسک کچه ای فرشته

در این جلسه با استفاده از توپک نمدی سر عروسک فرشته مون رو میسازیم و بعد با یک لایه الیاف کچه ای روی اون رو میپوشانیم، توی این بخش از کار برای خواباندن الیاف روی توپک کروی لازم است در بخش هایی کناری کمی سوزن زده شود که نحوه انجام این کار رو در فیلم آموزشی این جلسه میتونید مشاهده کنید.

خرید دوره

جلسه سوم : ساخت دستهای عروسک کچه ای فرشته

جلسه قبل ساخت سر عروسک رو با هم به پایان رسوندیم، در این جلسه میخواهیم روشی برای ساخت دست عروسک بهتون اموزش بدیم که در اون با استفاده از پیپ پاک کن میتونید دست های عروسکتون رو انعطاف پذیر بکنید و بعد روی اون را با استفاده از الیاف همرنگ بدن بپوشانید.

خرید دوره

جلسه چهارم : ساخت لباس برای عروسک کچه ای فرشته

در این جلسه لباسی ببرای عروسک فرشته ی زیبامون میسازیم که از یک بالا تره و دامن بلند تشکیل شده، در این قسمت نحوه ایجاد سایه روشن با استفاده از الیاف کچه رو بهتون نمایش میدیم و از این طریق لباس عروسکمون رو ظاهری متفاوت میبخشیم.

خرید دوره

جلسه پنجم : ساخت مو و بالهای عروسک کچه ای فرشته

در این جلسه نیز قصد داریم نحوه ترکیب چند رنگ مختلف از الیاف رو به صورت یک طیف رنگی بهتون نمایش بدیم، این تکنیک رو برای ساخت موهای عروسک به کار خواهیم گرفت. این نوع عروسک ها همون طور که از اسمشون پیداست احتیاج به یک جفت بال زیبا هم برای تکمیل شدن دارند و ساخت بالها آخرین بخش از آموزش عروسک ما خواهد بود.

خرید دوره

جلسه ششم : انواع دیگری از تزئینات مو و لباس عروسک کچه ای فرشته

در جسله قبل کر ساخت عروسک رو با آرایش موهای عروسک به پایان بردیم، اما برای ساخت موهای عروسک میتوانید از انواع بافت ها و بست ها و حالت ها استفاده کنید، یا حتی تزئینات دیگه ای به لباس عروسک بیافزایید، این موضوع چیزی است که در این جلسه به اون خواهیم پرداخت.

خرید دوره